SSL رایگان

Cloudflare از بهترین و پرطرفدارترین ارائه‌دهندگان سرویس CDN در جهان است. از معتبرترین گواهینامه های ssl  توسط «کلود فلر» جهت ارتقاء امنیت وب ارائه شده است. بنابراین فکر نکنید که رایگان بودن آن نشانه ضعفی در آن است!

آموزش نصب و فعال سازی ssl رایگان Cloudflare

1- ابتدا وارد سایت کلودفلر شوید و در آن ثبت نام کنید. (پس از ثبت نام ایمیلی بعنوان تاییدیه برای شما ارسال می شود که باید آنرا باز و برروی لینک آن کلیک نمایید)

2- بر روی Add site کلیک کنید و آدرس سایت خود را وارد نمایید.

اضافه کردن سایت برای ssl رایگان در کلود فلر

3- در این قسمت پلن Free را انتخاب کنید و دکمه Continue را کلیک کنید.

ssl رایگان کلودفلر

4- در صفحه باز شده لیست رکوردهای DNS وبسایت شما نمایش داده خواهد شد. بدون اعمال تغییرات در رکوردهای موجود، به پایین صفحه رفته و بر روی Continue کلیک کنید.

5- در این صفحه نیم سرور فعلی سایت را با نیم سرور پیشنهادی جهت تغییر نمایش داده می شود که می بایست نیم سرور پیشنهادی کلودفلر را جایگزین نمایید.

نکته: برای تغییر Nameserver های دامنه خود می‌بایست به وبسایتی که از آن دامنه خود را خریداری کرده‌اید مراجعه کنید. در صورتی که دامنه وبسایت شما ir می‌باشد و در وبسایت هاستینگ خود بخش «تنظیمات نیم سرور» برای دامنه وجود ندارد، می‌توانید به وبسایت nic.ir مراجعه کنید. قابل ذکر است ممکن است پس از تغییر نیم سرور دامنه مدت 24 ساعت جهت اعمال تغییر طول بکشد

6- بر روی دکمه «Done, check nameservers» کلیک کنید

7- در صفحه باز شده، بخشِ SSL/TLS encryption mode می‌بایست بر روی Full باشد و گزینه Always Use HTTPS را نیز بر روی On قرار دهید. سپس در انتهای صفحه بر روی گزینه Done کلیک کنید.

8- صبر کنید تا Nameserver ها بروزرسانی شوند و وبسایت شما در کلود فلر فعال گردد. حداکثر زمان برای بروزرسانی ۲۴ ساعت است اما معمولا سریع‌تر انجام می‌شود. هنگام تایید شدنِ تغییر Nameeserver ها کلود فلر از طریق ارسال ایمیل به شما اطلاع خواهد داد. پس از تایید و فعال شدن وبسایت در حساب کاربری کلود فلر، وبسایت شما بر روی پروتکل https اجرا خواهد شد.

9- در پایان می بایست که سایت خود را از http به https ریدایرکت کنید. (مقاله آموزش ریدایرکت http به https را مطالعه نمایید.)

نکته: برای تست کردن گواهینامه ssl نصب شده بر روی وبسایت خود از لینک روبرو استفاده نمایید : کلیک کنید

گواهینامه ssl فوق از لحاظ امنیتی هیچگونه مشکلی ندارد و شرکت‌های بسیار بزرگی در دنیا از همین گواهینامه برای وبسایت خود استفاده می‌کنند. تنها عیبی که در ایران شاهد آن هستیم، عدم اعطاء نماد الکترونیکی دو ستاره به وبسایت‌هایی است که از این نوع گواهینامه استفاده می‌کنند. البته نماد اعتماد عادی را می‌توانید با این https رایگان دریافت کنید.

 

  • SSL, Cloudflare, Free SSL
  • 0 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

ساخت اکانت ایران نیک

اولین قدم جهت ایجاد یک وبسایت، ثبت دامنه خواهد بود که درواقع معرف برند شما در فضای مجازی می باشد....

آسیب پذیری BlueKeep

آسیب پذیری با نام BlueKeep در سرویس دسترسی از راه دور ویندوز یافت شده است که در صورت سو استفاده...

ریدایرکت http به https

ریدایرکت آدرس‌های سایت به آدرس‌های امن (با پروتکل Https) است. یعنی اگر سایت شما به صورت...